Tento e-shop používa cookies, ktoré pomáhajú zabezpečiť kvalitu našich služieb.

SÚHLASÍM viac o cookies
Načítavam

Košeľa čičmanská slávnostná

Jedna z najkrajších vyšívaných pánskych ľudových košiel na Slovensku bola práve tá čičmanská, kde šikovné ruky žien vymaľovali na mužskú hruď pestrofarebné obrazy. Základné farby boli žltá a oranžová, neskôr sa pridávali aj iné farby. Pri vyšívaní takejto košele ženy strávili bežne aj 2-3 mesiace. Táto košeľa je vyšívaná na tzv. pohárce, má vyšívaný stojačik, široká plná výšivka je aj na rukávoch, ktoré sa spájajú s košeľou tzv. rackou- oranžová čipka na rukáve.  O potrebnej veľkosti sa prosím informujte. Materiál: 100% ľan.

Všetky veci  vyrábame v našej dielni a predávame aj  v našej malej milej predajni PEKNE v Drevenici O. Gregora v Čičmanoch. O dostupnosti sa prosím informujte, lebo v čase vašej objednávky nemusia byť  veci na sklade. 

100% ľan

ako zistiť svoju veľkosť tradičnej košele?
táto veľkosť označuje polovicu obvodu košele, ktorú potrebujete. Pre lepšie vysvetlenie: stačí si zobrať svoje obľúbené tričko, pulóver, mikinu...(nie priliehavý odev) a odmerať najširšiu časť na odeve, zvyčajne začnete merať od jednej pazuchy po druhú, napr. 62cm, veľkosť košele 65, 69cm 70.
Vybrať veľkosť:
  • 60
  • 65
  • 70
  • 75
Ako si správne vybrať veľkosť
Tovar je skladom.
Počet:

Cena: 450,00 €
Objednať
Tovar je skladom.
Počet:

Cena: 450,00 €
Objednať
Tovar je skladom.
Počet:

Cena: 450,00 €
Objednať
Tovar je skladom.
Počet:

Cena: 450,00 €
Objednať
TIP: Tento produkt zakúpite aj v našej predajni v Čičmanoch :)

Tiež odporúčame